Toksik Sinovit Yazdır

TOKSİK  SİNOVİT

Toksik Sinovit hastaları, son 1-2 gündür kendiliğinden başlayan aksama ve ayağının üstüne basamama şikayeti ile başvurur. Sıklıkla hastada ateş olmayıp son 1 ay içinde geçirilmiş bir enfeksiyon öyküsü vardır. Genellikle tek taraflı tutulum olup etkilenen eklemde hareketler minimal olarak kısıtlanmıştır. Ultrasonografide eklemde sıvı birikimi görülürken radyografide kemik patolojisi görülmeyip eklem mesafesinde hafif artma dikkati çekebilir. Çoğunlukla istirahat ve antiinflamatuvar tedavi ile 7-10 gün içinde kendiliğinden geçer.

 

Enfeksiyonlar, bazı üst solunum yolu ve diğer bölgelerin viral enfeksiyonlarının başlangıcında birden fazla eklemi tutan ağrı ve ateş görülür. Sıklıkla viral enfeksiyon bulguları baskındır. Takipte kendiliğinden düzelir.

Prof.Dr.Şeref Aktaş, İstanbul Fulya' daki özel muayenehanesinde çalışmaktadır. Prof.Dr.Şeref Aktaş' a muayene olmak ve tedavinizin yapılmasını sağlamak için iletişim bilgilerimizdeki telefonları arayarak randevu alabilirsiniz.

 

 

Ortopedik Hastalıklar Videoları

 


Sorun Cevaplayalım (4) - (Online Randevu almak için lütfen tıklayınız.)
 • Neslihan Erdoğan
  Doktor bey Oğlum ilk olarak 4 yasinda bir kulak enfdksiyonu sonrası (3 hafta sonra) yoğun agrı ve biraz ateşin eşlik ettiği sinovit geçirdi. 6 ay hiçbir şey yoktu.Şimdi 5 yaşında olmak üzere. 15 eylül ve simdi de 21 ekim tarkhi itibariyle yine topallıyor.Agrisi ilk sdferki kadar yogun degil. Son iki seferde sol bacak topalladı. Acaba sık geçici sinovit geçirmek pertes hastalığınz sebep olur mu? Birde Türkiye dd bu durumda llan zilelerin paylaşım yaptığı bir plagform varmı acaba.aslinda soracak çok şey var ama şimdiden teşekkürler.
 • DrSerefAktas
  olabilir, mutlaka muayene ve tetkik gereklidir. İnternet üzerinden araştırırsanız direkt olmasa da ilgili konularda tartışabileceğiniz platformlar bulabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir öneride bulunmamaktayız.
 • adem  - sinovit
  hocam merhaba çocuğumda kasık bölgesinde eklemde değil ama eklemi saran kasların civarında sinovit var .geçicimidir ne yapmamız gerekıyor şu anda antıbıyotık tedavısı görüyor ileride sıkıntılı bir durum ortaya çıkarmı yardımcı olursanız sevinirim .iyi çalışmalar dilerim
 • DrSerefAktas
  muayene ve tetkikler değerlendirilmelidir.
Sadece kayıtlı kullanıcılar sorun cevaplayalım bölümünü kullanabilir!