Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
Ayak bileği kırıkları hakkında herşeyi sorabileceğiniz forumumuz...
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Fibula ve medial malleol kırığı

Fibula ve medial malleol kırığı 3 yıl, 5 ay önce #206

• HAKAN
hocam mrb lar.ben 30 gün önce Fibula ve medial malleol kırığı nedeniyle ameliyat oldum fibula telle bağlandı medial malleole de 2 vida takıldı.1 ay dır yarım alçıda ayagım diz altından.ayrıca ayagım çıktığı için bağlar da da kopma olmus.15 gün sonra basıcağımı söledi doktorum.sonrada fizik tedavi eskisi gibi yürümem mümkün mü bundan sonra mümkünse ne kadar süremi alır şimdiden tesekkürler..

Cvp: Fibula ve medial malleol kırığı 3 yıl, 5 ay önce #207

burada önemli nokta sindesmosiz dediğimiz fibula ve tibia arasındaki bağların sağlam olup olmamasıdır. Eğer bu bağlarda kopma oldu ve ameliyatla tedavisi yapıldı ise sorunsuz iyileşmeniz olmakla beraber normal sürecin 1.5-2 katı bir süre alabilecektir. Eğer sindesmosiz ile ilgili bir sorun yoksa 3-4 ayda tam iyileşme beklenir.
Son Düzenleme: 3 yıl, 5 ay önce Düzenleyen DrSerefAktas.

Cvp: Fibula ve medial malleol kırığı 3 yıl, 5 ay önce #209

• HAKAN
öncelikle cok teskkür edrim hocam:) bi sorum daha olcaktı size.hangi bağlarda yırtık var bilemiorum da benm bileğimi yerine tam oturtamadıkları topuktan bileğe kadar kalın bi tel içeri atılmıstıda.onu 4 hafta sonra dün aldırdım o alınırken bilek cıkabiliri demişti doktor ama dün bi sorun olmadıgını söledi ama ben yinede korkuorum garip ağrılar basladıda bileğim hafif te olsa cıkmıs olabilirmi sizce.saolun tekrardan ii akşamlşar hocam.

Cvp: Fibula ve medial malleol kırığı 3 yıl, 5 ay önce #211

Bu konularda buradan yorum yapmak oldukca zor, sizin durumunuz konusunda en dogru yorum muayeneniz ve radyografiler incelenmesi ile yapılabilinir.

Cvp: Fibula ve medial malleol kırığı 3 yıl, 4 ay önce #212

• HAKAN
anladım hocam.dün ihtibari ile atel söküldü 3 hafta bilek egzersizleri yapıcam sonra bascam hocam.doktorum kırıklarla beraber cıkıkta oldugu için kireçleme olması cok yüksek ihtimal dedi buda ağrı anlamına geliyor yani topallama.bu kesin olrmu hocam fizik tedavi ile bunun olmamamsı münkün mü acaba.bide olrsa hemen olrmu yoksa ilerki yıllarda yorulmaya bağlımı olr teskkürle şimddiden hocam.

Cvp: Fibula ve medial malleol kırığı 3 yıl, 4 ay önce #213

yaralanmanızın şiddeti arttıkça kireçlenme riski artarken bu illaki kötü sonuç alacağınız anlamına gelmez. eklem yüzeyinizin nasıl olduğuna göre sonuç konusunda fikir sahibi olabiliriz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Yetkililer: admin
Sayfa oluşturulma süresi: 0.21 saniye